FSM-faaborg.DK
 Klubben               Cykling               Løb              Gåmotion               Skiløb            Triatlon   
Landevej_Racer Licensløb Aktiviteter MTB Cykel_ruter Galleri Om os
Resultater
Licens
Licensløb
Tilmelding
Faaborg løbet
Træning
Resultater
Familiedag

Resultater fra klubmesterskabet i linieløb 2017

Klubmesterskabet i Linieløb på landevej er blevet afgjort, med følgende resultater:
---HERRE A: 77 km--------------------
1. Henrik Andersen
2. Dennis La Cour Sørensen
3. Tommy Iversen
Udgået:Mogens Kim Johansen
---HERRE B: 51,3 km------------------
1. Lars-Erik Andersen
2. Peter Kornerup Kok
3. Hans Kruse
4. Jonas Storm
5. Per H.
Udgået: Emil Magnus Theodorsen
---DAME: 51,3 km-----------------------
1. Signe Pardorf Nielsen
Udgået: Jane Falslund Andersen
---VETERAN 60+: 25,6 km------------
1. Povl Frederiksen
2. Flemming Johansen
3. Carsten Elleby
4. Palle Rasmussen
5. Henning
Udgået: Ole Maibom

 

 

Resultater for klubbens licensryttere vil løbende blive opdateret på denne side.

Alle resultater for de jyske og fyenske løb kan ses på dette link:

http://www.dcu-jf.dk/index.htm

Resultater for de sjællandske løb kan ses på dette link

http://dcu-tilmelding.dk/

Køge 27. april 2014:

H50: Peter Vestergaard nr. 35

Varde 19. april 2014:

B: Mike Fakkenor nr. 11

Hobro 13. april 2014:

D: Jesper Buch Jakobesen nr. 35

Bov 29. september 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 41

Tønder 28. september 2013:

H50: Mogens K. Johansen nr. 23

Peter Vestergaard nr. 30

Haderslev 22. september 2013:

Junior: Alexander Møller nr. 27

H50: Peter Vestergaard nr. 15

Esbjerg 21. september 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 25

Aarhus den 14. september 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 13

Ordrup den 8. september 2013:

Junior: Alexander Møller nr. 19

Værløse-Farum 7. september 2013:

Junior: Alexander Møller nr. 13

Kolding den 31. august 2013:

C: Mike Fakkenor nr. 2

Junior: Alexander Møller nr. 24

Fredericia den 25. august 2013:

Junior: Alexander Møller nr. 28

SRAM liga Vejle 25. august 2013:

Junior: Jeppe Skovbjerg nr. 17

SRAM liga Kolding den 24. august 2013:

Junior: Jeppe Skovbjerg nr. 19

Vejen den 18. august 2013:

C: Mike Fakkenor nr. 3

Nyborg den 17. August 2013:

Junior: Alexander Møller nr. 13

H50: Peter Vestergaard nr. 19

Faaborg den 11. august 2013:

C: Mike Fakkenor nr. 2

D: Alexander Møller nr. 1

    Jesper Buch Jakobsen nr. 23

    Jeppe Pihl Skovbjerg Andersen nr. 27

H50: Mogens Kim Johansen nr. 36

Middelfart den 10. august 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 24 

Sorø (DM for veteraner) den 16. juni 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 24

Odense den 16. juni 2013:

C: Mike Fakkenor nr. 5

D: Alexander Møller nr. 17

Holstebro den 9. juni 2013:

D: Alexander Møller nr. 5

Hobro den 26. maj 2013:

D: Alexander Møller nr. 5

Skive den 25. maj 2013:

D: Alexander Møller nr. 12

Hammel den 20. maj 2013:

D: Alexander Møller nr. 2

H50: Peter Vestergaard nr. 35

Herning den 19. maj 2013:

H50: Mogens Kim Johansen nr. 33

Lars-Erik Andersen nr. 35

Peter Vestergaard nr. 39

Silkeborg den 18. maj 2013:

D: Alexander Møller nr. 32

H50: Lars-Erik Andersen nr. 42

Peter Vestergaard nr. 46

Vejen den 12. maj 2013:

C: Mike Fakkenor nr. 22

Sram liga København den 5. maj 2013:

Jun: Jeppe Skovbjerg nr. 24

Rødekro den 5. maj 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 33

Sønderborg den 4. maj 2013:

D: Jesper Buch Jakobsen nr. 46

H50: Mogens Johansen nr. 10

         Peter Vestergaard nr. 19

         Lars-Erik Andersen nr. 22

Sram liga Silkeborg den 28. april 2013:

Jun: Jeppe Skovbjerg nr. 28

Randers den 21. april 2013:

D: Alexander Møller nr. 4.

Aalborg den 14. april 2013:

H50: Peter Vestergaard nr. 14

Hjørring den 13. april 2013 :

H50: Peter Vestergaard nr. 14

Hedensted den 6. april 2013:

D: Alexander Møller nr. 5.

H50: Lars-Erik Andersen nr. 34

         Mogens Johansen nr. 35




 
 



.